Tussen de partners van American Express zitten een luchtvaartmaatschappijen die zeer luxe business class en first class producten aanbieden. Denk hierbij bijvoorbeeld aan Cathay Pacific en Singapore Airlines.
Wanneer je punten overboekt naar deze twee partners kun je de miles gebruiken om mooie ervaringen aan boord van een vliegtuig te boeken.
Ik boekte zelf onlangs 150.000 Membership Rewards punten over naar Asia Miles. Die miles kon ik vervolgens gebruiken om een ticket in first class te boeken met Cathay Pacific. De route die ik voor deze punten kon afleggen was Milan – Hong Kong – Frankfurt, alles in first class. Dit vliegticket is nog steeds te boeken voor deze prijs, al heeft Asia Miles de mogelijkheid van een stop-over in Hong Kong verwijderd. Je kunt nu dus maximaal 24 uur in Hong Kong blijven, alvorens je terug naar huis vliegt.
Een tweede bekende optie is om met Singapore Airlines van Istanbul naar Singapore te vliegen. Voor slechts 49.000 KrisFlyer miles (oftewel 62.000 Membership Rewards punten) vlieg je zo’n 10 uur in het toonaangevende business class van Singapore Airlines.